• Podzim 2021
Playlist

Živé vysílání

12:15 Čtení na pokračování
George Cooper: Josefův příběh (4/15)
13:00 Řeka života
Miroslav Makovička (R)
14:05 Písničky na přání
15:00 Písničky
15:15 Biblická úvaha
Jak neprošvihnout Vánoce (R)
15:25 Písničky

Vysíláním vás provází

Markéta Bártová

Kdo jsem Já? Sama sebe vnímám především jako Boží dítě. Tuto identitu jsem přijala už jako malá holka, bylo mi asi šest nebo sedm let. V té době jsem dětským způsobem pochopila, že v životě potřebuji Ježíše a že když Ho pozvu do svého srdce, stane se mým spasitelem. Nebylo o čem váhat, tak skvělá nabídka se neodmítá. Díky Boží milosti moje víra vydržela až do dospělosti, přestože během let dospívání dostala docela zabrat.
Kromě identity Božího dítěte jsem musela přijmout identitu sebe jako člověka, to, kým jsem tady a teď. Neměla jsem sama sebe příliš v lásce, vlastně jsem chtěla být někým úplně jiným a Bohu jsem vyčítala, že mě takto stvořil. Pak jsem ale pochopila, že mě takovou chtěl mít a že mě právě takovou miluje a chce si mě použít, přestože mám spousty nedostatků a slabostí. Zažila jsem velké osvobození. Doslova ze dne na den se můj život proměnil. Ze smutku se stala radost, z pláče se stal smích.

To se stalo, když mi bylo patnáct. Od té doby už uplynula jedna dekáda a já se pořád učím milovat a následovat Ježíše. To, co jsem přijala, jsem si nechtěla nechat pro sebe, a tak jsem začala sloužit v dorostu, jezdila jsem jako vedoucí na tábory, později jsem se stala vedoucí mládeže, zapojovala jsem se do chval a podobně. Nicméně se snažím vnímat celý svůj život jako službu Ježíši. Život s Ježíšem není o nějaké funkci nebo pozici vedoucího, je to o každodenním vztahu s naším Králem. Tuto identitu se učím v sobě budovat a předávat ji všem lidem kolem sebe.

Kromě toho, že jsem Boží dítě, jsem také studentkou speciální pedagogiky a pracuji jako asistentka pedagoga. Pocházím ze Suchdolu nad Odrou, mám zde skvělou rodinu, církev a mládež. Ráda trávím čas s lidmi v rozhovorech, sportuji, čtu a poslouchám podcasty.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.