• Nalaďte se
Playlist

Živé vysílání

21:00 Večer pod lampou
Co s penězi (2/2)
22:00 Momentky
(R)
23:00 Písničky
23:15 Čtení na pokračování
Susanna Wesleyová - služebnice Boží (14/16) (R)
23:45 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Oběti


Večer pod lampou

images/porady/lampa.png

Čtení z náročnějších, nebeletristických knih – apologetických, historických a vzdělávacích spisů autorů současných i léty prověřených

Vysílací časy: pátek 21:00 / repríza sobota 14:00 / noční repríza: čtvrtek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Co s penězi (2/2)

Co s penězi? Prostou otázku má ve svém záhlaví nová knížka vydavatelství KMS, které tak do světa vypustilo obsahem sice nevelký, ale o to důležitější spis Dana Drápala. Víte, jak se Bible dívá na půjčování peněz, na dluhy a splácení, co si myslí o poctivosti a třeba daních? Už podruhé vás zveme k poslechu v pořadu Večer pod lampou 16. dubna po 21 hodině.

Vytisknout E-mail

Komenský mu říkal synu (1/3)

Večer pod lampou na Rádiu 7 zve tentokrát k poslechu čtení z knihy Hany Hlouchové "Komenský mu říkal synu", ve které vykresluje portrét může, který téměř celý svůj život prožil vedle Komenského a byl skutečně jeho pravou rukou. Postupně nahlédneme nejen některá historická fakta, ale také se zaposloucháme do čtení písemností Petra Figula Jablonského, Komenského i dalších významných mužů 17. století. K poslechu jste zváni 23. dubna večer.

Vytisknout E-mail

Komenský mu říkal synu (2/3)

Běžnou praxí staré jednoty bratrské bylo vychovávat chlapce k duchovní službě od útlého věku - a tak se do rodiny Jana Ámose Komenského dostal malý Petr Figulus Jablonský. Život tohoto muže přibližuje kniha Hany Hlouchové s názvem "Komenský mu říkal synu", kterou vám po částech nabízíme k poslechu ve Večerech pod lampou na Rádiu 7 v pátek 30. dubna. V dnešní části se v 21 hodin zaměříme na vrcholná léta Petrova života.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.