• S nadějí do každého dne
Playlist

Živé vysílání

04:30 Biblická úvaha
Dva příběhy o hříchu (R)
04:45 Písničky
05:15 Bohoslužba archiv
(R)
06:00 Přehled pořadů, písničky
06:15 Tichý čas

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Sváteční slovo - Namáhal jsi se zbytečně


Renáta Žemličková

Nadaná výtvarnice a všestranně tvořivá bytost. Když ví o malé holčičce hospitalizované v nemocnici, obětuje několik hodin svého času, aby za ní zajela s párkem v rohlíku v ruce, vtiskla ho překvapené mamince a ještě překvapenější holčičce a zase odešla. Vymyslela také dražbu obrazu, jehož výtěžek věnovala na práci TWR, a jak ji známe, nápadů má ještě spoustu. S manželem Mírou žije v Brně a Pán Bůh jim požehnal třemi krásnými dětmi.

„Svět je pro mě nádherné umělecké dílo a jsem šťastná, že ho můžu poznávat několika smysly. Jídlo chutnám, cítím vítr, jak mě hladí po tváři, vůně mě šimrá v nose a láska mě hřeje v srdci. A Bůh? Jeho stopy nacházím v tom, co stvořil, a v tichosti zažívám Jeho přítomnost. Má duše si Boha „ohmatává" pro mě srozumitelným způsobem. Skvělým vodítkem je pro mě jeho dopis – Bible. Někdy ho poznávám ve zcela běžných věcech a situacích, a jindy se ptám: Kde jsi? A umění je pro mě jasnou strunou, která ve mně vždy rozezní Jeho píseň.
Přijde mi to jako včera, když jsem byla malá holka, a jsem si jistá, že stejně rychle uteče i zbytek života a já se budu na smrtelné posteli ptát, jestli ten život stál zato. A co dál?

Nepatřím mezi ty, kteří odevzdaně pokrčí rameny a řeknou „nikdo neví, co bude dál". Pokud Bible tvrdí, že existuje osobní, živý Bůh, který má moc aktivně zasahovat a reagovat na život člověka a který mě navíc bezmezně miluje, pak to chci vyzkoušet! Je k tomu zapotřebí víra, ale věřit v někoho, koho nevidím, mi nevadí.
Zajímavý, nicméně neukotvený život, mi změnila situace, když jsem Boha poprvé oslovila. To se musí zažít, nedá se to slovy popsat. Teď prostě vím, že je v mé blízkosti někdo nade mnou, kdo mě šíleně miluje.Užívám si rána, když vstávám, s pocitem radosti a naděje. Baví mě dny, ve kterých cítím, že nejsem sama. Klidně usínám, protože vím, kdo mi dává směr, kdo mě chrání a kdo mi pomáhá přes všechny překážky. Miluji, když vidím v očích mých přátel jiskřičky lásky, radosti a vyrovnanosti, protože vím, od koho pochází. Rozesmutní mě pohled do prázdných očí, které mi ukazují, že srdce neokusilo bezpodmínečnou Boží lásku. Je mi líto, když lidé odmítají Boha, protože Bůh není souhrn náboženských pravidel, ale opravdový život.
Kudy půjdeme, to záleží jen na nás. Pokud chceme Boha poznat, máme možnost. Máme možnost i odmítnout. Jsme svobodní v rozhodování. Nicméně každý ví, že každé rozhodnutí přináší následky.
Já volím ráj..."

 

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.