Playlist

Živé vysílání

21:00 Pohovka
Petr Špaček
22:00 Akademie
Proč je slušný člověk schopen páchat zlo (R)
23:00 Písničky
23:15 Čtení na pokračování
Joni a Ken (18/20) (R)
23:45 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Abakuk


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Deep Fakes

Vytvořit si video z vlastní exotické dovolené, či o tom, jak zachraňujete v rybníce tonoucí dítě, je dnes možné, aniž byste udělali krok ze svého pokoje s počítačem. Je toto ale dobrá cesta, kterou se vývoj umělé inteligence také ubírá? O fenoménu Deep Fake rozmýšlí od 11:15 25. února v pořadu Průsečíky Petr Matoušek a Marián Možucha.

Vytisknout E-mail

Rozpoznávání tváří

Rozpoznávání tváří - jedna z domén umělé inteligence, ale také oblast, na které se velmi dobře ukazuje, jak tato technologie může být dobrým sluhou, ale špatným pánem. Více přiblíží rozhovor Petra Matouška s Mariánem Možuchou v relaci Průsečíky od 11:15 v úterý 3. března na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Úprava fotografií

Umělá inteligence dnes nabízí obrovské možnosti - třeba změnit si tvář a být pro ostatní někým úplně jiným - krásným a úspěšným člověkem. S moderními technologiemi se nám čím dál více daří oklamat lidi kolem sebe a často i sami sebe, ale stále zůstává ten, který nás dokonale zná i se všemi našimi nepravostmi. Oba tyto pohledy nám přibližuje relace Průsečíky v úterý 10. března dopoledne.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.