Playlist

Živé vysílání

15:45 Čtení z Bible
15:50 Písničky
16:15 Překročit hranice
Naděje (6/9): Křesťanský světonázor utrpení (R)
17:00 Korálky
(R)
18:05 Myšlenka na den
Ve vyšší režii (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Ve vyšší režii


Dušebol

images/porady/duse.png

aneb Na rovinu o duševním zdraví a nemoci.
Když se řekne blázen, co si představíte? Často někoho… však každý ví, jaký obrázek
v sobě nosíme. Většina z nás má ve svém okolí někoho s duševním onemocněním, onemocněním duše, které nejde vidět, ale přesto bolí, trápí – a léčí se jako každá jiná nemoc.
Vysílací časy: úterý 10:00 / repríza: sobota 18:30 / noční repríza: neděle 2:15
Stopáž: 30 minut
Moderují: Katka a Martin Okáčovi
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

 VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Řešení průšvihů

V pořadu o duševních nemocech Dušebol se zabýváme aspekty života lidí s nějakou duševní poruchou. V dnešním dílu se budou manželé Katka a Martin Okáčovi zabývat řešením průšvihů, tedy situací, kdy se ten nemocný skutečně chová jako nemocný. Tedy v lepším případě tropí trapasy, v tom horším vznikají skutečně závažné problémy. Své životní zkušenosti budou sdílet v úterý 11. srpna v 10:00 hodin.

Vytisknout E-mail

Předsevzetí

Martin si každoročně dává předsevzetí, i když si jeho žena myslí, že jsou příliš vysoká. Nicméně stojí po jeho boku a snaží se mu být oporou. V čem tkví nebezpečí a jak se vyvarovat propadu do hlubšího smutku? Jaká další rizika se mohou objevit v životě duševně nemocných? O tom, že dělat malé krůčky je člověku prospěšné, uslyšíte v pořadu Dušebol s Martinem a Katkou Okáčovými 18. srpna od 10:00 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Duševně nemocný a církev

Jak se žije duševně nemocným lidem v církvi? Vnímají milosrdenství, trpělivost a lásku? Občas se i v církvi totiž objeví lidé, kteří se ve svém částečném poznání snaží druhé předělat. Největším Božím přikázáním je ale láska. Nejen k Bohu, ale také k druhým. O svých zápasech, přijetí i nepřijetí, pokračují ve svém posledním vyprávění v pořadu Dušebol Martin a Katka Okáčovi - poslouchejte v úterý 25. srpna .

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.