Playlist

Živé vysílání

15:45 Čtení z Bible
15:50 Písničky
16:15 Překročit hranice
Naděje (6/9): Křesťanský světonázor utrpení (R)
17:00 Korálky
(R)
18:05 Myšlenka na den
Ve vyšší režii (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Ve vyšší režii


Akademie

images/porady/akad.png

Slovo akademie původně označovalo filozofickou školu – a se školou a vzděláváním je spojeno dodnes. V tomto pořadu chceme nabídnout k poslechu přednášky, vyučování a promluvy různého zaměření, které mohou rozšířit naše obzory i vědomosti. Zaměříme se na praktická témata, jako je rodina, výchova, osobnostní rozvoj nebo správné využití času.
Vysílací časy: sobota 19:00 / reprízy: úterý 22:00, středa 13:00 / noční repríza: neděle 1:00
Stopáž: 60 minut

Odpovědný redaktor: Lenka Malinová

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Proč Bůh nezastaví zlo ve světě

V minulé Akademii jsme otevřeli téma strachu, který nás může ovládnout. Dnes se zaměříme na další téma, které vzbuzuje mnoho otázek. O tom, proč je na světě zlo a utrpení a proč ho Bůh nezastaví, bude hovořit Petr Rattay v sobotu 8. srpna. Poslouchejte od 19 hodin.

Vytisknout E-mail

Já a moje rodina

Každý z nás nějak ze své zkušenosti zná rodinu. Jsou v ní dobré i špatné věci. Jak má ale vypadat zdravá rodina a jak má fungovat? Můžeme o tom společně přemýšlet při poslechu přednášky psychologa a manželského poradce Pavla Rause Akademie 15. srpna od 19 hodin.

Vytisknout E-mail

Prosazování práva a spravedlnosti

Svůj profesní život věnuje prosazování spravedlnosti. V roce 1994 byl vyhozen z investiční společnosti, protože odmítl provádět machinace s akciemi. V roce 1996 veřejně upozornil na chyby v privatizaci a byl z Fondu národního majetku vyhozen na hodinu. Od roku 1998 pracoval v Komisi pro cenné papíry, kde pomáhal lidem okradeným ve fondech. V ČNB pomohl zlepšit fungování penzijních fondů.
Veřejně známou osobností se stal v roce 2010, kdy na Státním fondu životního prostředí upozornil na korupční tlaky tehdejšího ministra životního prostředí a jeho poradce. Přišel o místo, ale současně bylo uspořeno 250 miliónů korun, které měly směřovat k poradcům a právníkům spřízněným s politiky. V roce 2012 byl zvolen do Senátu v obvodu Prahy 2 a 3 a zaměřil se na omezování prostoru pro korupci.
V poslední srpnové Akademii bude o prosazování práva a spravedlnosti hovořit Libor Michálek. Poslechněte si ho 29. srpna od 19 hodin na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Křesťanství a liberalismus

Liberalismus není jen politický směr. Dostal se také do křesťanství, jak uslyšíme v další Akademii. Jaký je rozdíl mezi křesťanstvím a liberalismem, vysvětlí Mojmír Adámek. Poslouchejte v sobotu 22. srpna od 19 hodin.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.