Živé vysílání

21:30 Světem Bible
Jeremiáš 48,25-49,22
22:00 Momentky
Den poté... Momentky s Lídou a Katkou
23:00 Modlitby podle Bible
Ježíšova vítězství (R)
00:00 Přehled pořadů
00:05 Světem Bible
Jeremiáš 46,1-48,24 (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Když ptáci řvou


Večer pod lampou

images/porady/lampa.png

Čtení z náročnějších, nebeletristických knih – apologetických, historických a vzdělávacích spisů autorů současných i léty prověřených

Vysílací časy: neděle 20:00 / repríza pátek 22:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Historie o těžkých protivenstvích církve české (11)

Situace po Bílé hoře předčila nejčernější očekávání lidí té doby. Což je vlastně nepřesné - jenom těch, kteří brali svou víru natolik vážně, že byli ochotni obětovat své pohodlí a někdy i zdraví a veškerý majetek a opustit svoje domovy. Jiní naopak závratně bohatli... Říkáte si, že tenhle popis sedí nejenom na 17. století? Možná právě proto je dobré se zaposlouchat do dalších kapitol knihy Historie o těžkých protivenstvích církve české, kterou nabízí relace Večer pod lampou. Další kapitoly v podání Vladimíra Hausera uslyšíte v neděli 21. dubna po 20:00 večer na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Historie o těžkých protivenstvích církve české (12)

Nejenom bohatí lidé, ale posléze i ti chudí se stali cílem zvůle vítězů na Bílé hoře. Zpět do hořkých událostí 17. století v českých zemích nás přenese děj knihy Jana Ámose Komenského Historie o těžkých protivenstvích církve české, ze které čteme v relaci Večer pod lampou. K poslechu dalších kapitol se přidejte v neděli 28. dubna po 20:00 na Rádiu 7. Reprízu opakujeme v pátek 3. května ve 22:00.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.