Živé vysílání

09:45 Biblická úvaha
Je snadné říct (R)
10:00 Za obzor
Kostarika (R)
11:15 Překročit hranice
Křesťan čte Desatero (6/8) (R)
11:30 Kdo je to?
11:40 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Spojení


Ke kořenům

images/porady/koren.jpg

Pod povrch, až ke kořenům biblických textů se můžete vypravit v rozhovorech s renomovanými českými teology a biblisty.

Vysílací časy: pátek 19:00 / repríza: pondělí 17:15 / noční repríza: sobota 2:00
Stopáž: 45 minut
Moderuje: Petr Vaďura
Odpovědný redaktor: Pavel Kohl

Mirjam - Jiří Beneš

Spoustu biblických postav má jen epizodní roli, ale jejich význam může být mnohem větší. Jednou z takových postav je i Mojžíšova sestra Mirjam. Co se o ní dočteme v biblických textech? To zkoumá Petr Vaďura se svým hostem Jiřím Benešem v relaci Ke kořenům, kterou uslyšíte 10. srpna od 19 hodin a 13. srpna od 17:15.

Vytisknout E-mail

Marie - Jan Heller

Každé jméno má v hebrejštině svůj význam. Není ale mnoho jmen, o kterých byly napsány celé knihy. Jedno takové jméno nosí i matka Pána Ježíše Marie. Jak se postupně měnil pohled na toto jméno, a co se za ním ukrývá? To rozkrývá Petr Vaďura s profesorem Janem Hallerem v pořadu Ke kořenům. Připojte se k nim 17. srpna od 19 hodin nebo 20. srpna od 17:15.

Vytisknout E-mail

Jidáš - René Milfait

Trochu rozporuplnou postavou Nového zákona je Ježíšův zrádce Jidáš. V pořadu Ke kořenům začnou jeho zradu a život rozkrývat Petr Vaďura a René Milfait. Připojte se k nim 31. srpna 19 hodin, nebo 3. 9. od 17:15.

Vytisknout E-mail

Jan Křtitel - Mireia Ryšková

Muž narozený rodině, která nemohla mít děti. Žijící na poušti, ohlašující Boží království a jeho krále. Muž, který mohl být veliký, ale jeho život skončil na králův příkaz. To je hrubý popis života Jana Křtitele. Lepší obrázek o životě tohoto proroka si můžete udělat při poslechu pořadu Ke kořenům 24. srpna od 19 hodin, kdy si Petr Vaďura si pozval Mireiu Ryškovou. Reprízu naladíte 27. srpna od 17:15.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.