Živé vysílání

09:45 Biblická úvaha
Je snadné říct (R)
10:00 Za obzor
Kostarika (R)
11:15 Překročit hranice
Křesťan čte Desatero (6/8) (R)
11:30 Kdo je to?
11:40 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Spojení


Řeka života

images/porady/reka.jpg

Příběhy lidí, kteří se vydali k pramenům a jejichž osobní víra v Krista ovlivnila mnohé další. Příběhy z doby nedávné, stejně jako exkurze daleko do minulosti.

Vysílací časy: pondělí 19:00 / repríza: pátek 13:00 / noční repríza: úterý 2:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Historie Jednoty bratrské (1/2)

Jednota bratrská je v české (nejen) církevní historii pojem. Ale možná jste taky zjistili, že víte mnoho detailů, ale ta posloupnost a návaznost chybí. Právě proto jsme připravili spolu s kazatelem Bratrské jednoty baptistů v Litoměřicích, Jaroslavem Plevou, dva díly pořadu Řeka života, ve kterých si můžete svoje postřehy a vědomosti "seřadit". V prvním díle, který vysíláme v pondělí 13.8. v 19 hod (s reprízou v pátek 17.8. ve 13:00), uslyšíte o staré Jednotě, jejím vzniku, hlavních představitelích i hodnotách, které vyznávala a ke kterým se utíkala.

Vytisknout E-mail

Historie Jednoty bratrské (2/2)

Jednota bratrská je v české (nejen) církevní historii pojem. Ale možná jste taky zjistili, že víte mnoho detailů, ale ta posloupnost a návaznost chybí. Právě proto jsme připravili spolu s kazatelem Bratrské jednoty baptistů v Litoměřicích, Jaroslavem Plevou, dva díly pořadu Řeka života, ve kterých si můžete svoje postřehy a vědomosti "seřadit". V prvním díle, který jsme vysílali minulý týden, byla řeč o staré Jednotě, jejím vzniku, hlavních představitelích i hodnotách, které vyznávala a ke kterým se utíkala. Dnešní druhá část je věnována Obnovené Jednotě bratrské, tedy době po Bílé hoře. Poslouchejte v pondělí 20. srpna v 19 hodin anebo následující pátek 24.8. ve 13:00.

Vytisknout E-mail

Kateřina von Bora a další ženy reformace

Utekla z kláštera, aby mohla být tam, kde se lidé skutečně obraceli ke Kristu a žili s ním. Řeč je o Kateřině von Bora, později ženě Martina Luthera. Její životní příběh spolu s důrazem na ženy, které se pro Krista a kvůli Kristu rozhodly překročit dobové konvence, bude další vydání pořadu Řeka života, jehož hostem je tentokrát doc. Petr Hlaváček z FF UK v Praze. Poslouchejte v pondělí 27.8. v 19 hodin anebo v pátek 31.8. po 13. odpolední.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.