Playlist

Živé vysílání

00:00 Přehled pořadů, písničky
00:15 Ke kořenům
Obrácení (R)
01:00 Akademie
Peníze a jak s nimi nakládat (R)
02:00 Písničky
02:15 Dušebol
Stigmatizace duševně nemocných (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Sváteční slovo - Hvězdy a světy


Řeka života

images/porady/reka.jpg

Příběhy lidí, kteří se vydali k pramenům a jejichž osobní víra v Krista ovlivnila mnohé další. Příběhy z doby nedávné, stejně jako exkurze daleko do minulosti.

Vysílací časy: středa 10:00 / repríza: čtvrtek 13:00, neděle 22:00 / noční repríza: pátek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Jan Ámos Komenský (2/3)

Jan Ámos Komenský - jméno, které zná každý školák. A přece je toho mnoho, co o něm nevíme. Ještě více než učitel to byl totiž křesťan, který žil v nelehké době a sváděl mnoho bojů. Už podruhé vás dnes zveme v pořadu Řeka života k poslechu vyprávění o dramatických událostech života Jana Ámose - v minulém díle jsme slyšeli vyprávění o zhoršujících se poměrech v českých zemích a počínajícím pronásledování protestantů, tedy především Jednoty bratrské. Další události přiblíží v 10:00 8. července  hodin doktor Karel Kořínek.

Vytisknout E-mail

Jan Ámos Komenský (3/3)

Život Jana Ámose Komenského je inspirací a povzbuzením mnohým lidem i přes oblouk staletí. V letošním roce si připomínáme 350 let od jeho úmrtí - i proto dnes zařazujeme 3. část úvah nad jeho životem a prací, které zpracoval dr. Karel Kořínek. Dnes začínáme v roce 1633, tedy v době, kdy měl za sebou Komenský vydání svých nejznámějších děl: Informatoria školy mateřské a Velké didaktiky. Řeku života uslyšíte  ve středu 15. července na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.