• Evangelia 2018
  • Promo 2018
  • CD 2018

Živé vysílání

12:00 Hudba R7 
(vysílá slovenská redakce)
13:10 Slovo do dňa
(vysílá slovenská redakce)
14:05 Pohodička
(vysílá slovenská redakce)
15:15 Do života 
(vysílá slovenská redakce)
16:15 Poradňa pre mladých
(vysílá slovenská redakce)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Setkání s Kristem (11/24): Vdova


Jiří Kaleta

Můžete popsat svůj zlomový bod na cestě k Bohu? 

Na své cestě k Bohu vnímám dva zlomové body. Tím prvním bylo rozhodnutí ve třetím ročníku na Vysoké škole dopravy a spojů v Žilině, že po skončení fakulty půjdu studovat Teologickou fakultu a budu pracovat na plný úvazek pro Pána. Vůbec nic jsem netušil, že přijde rok 1989 a s ním uvolnění poměrů. Od roku 1990 jsem začal studovat Evangelickou teologickou fakultu univerzity Karlovy v Praze.   Mezi tím jsem  opustil velmi dobrou pozici ve svém oboru a stal jsem se pracovníkem Evangelického sboru v Českém Těšíně. Začal jsem vyučovat děti v hodinách evangelického náboženství.Později přibyly povinnosti ve sboru a další služba. V roce 2000 jsem fakultu dokončil.

Druhým zlomovým bodem bylo setkání s bratrem Samuelem Dohertym, tehdejším ředitelem Dětské misie pro Evropu. V roce 1993 jsem studoval tříměsíční Institut dětské misie, kde bratr Samuel vyučoval. Bylo to pro mě úžasné, praktické vyučování, jak zvěstovat evangelium dětem. Z jeho přednášek a literatury Dětské misie čerpám stále. Dodnes vyučuji děti v našem sboru v mateřské i základní škole. Od roku 1996 přibyla služba dětem a mladým lidem s určitým handicapem. Od roku 2012 se věnuji mužům, kteří se léčí z alkoholismu. 

Jak odpočíváte?

Odpočívám ve společnosti svých nejbližších. Mám rád chvíle s mou manželkou, se syny, s maminkou svou i manželčinou. Rád čtu a poslouchám hudbu. O prázdninách společně s rodinou jezdíme do jižních Čech, kde prožíváme nezapomenutelné chvíle v nádherné přírodě a na úžasných zámcích. Máme rádi hrady, zámky a historická města. Ještě rád čtu encyklopedie. Rád si prohlížím atlas světa a navštěvuji cizí země. S manželkou jsme si oblíbili Francii. Byli jsme tam jednou a vůbec se nebráníme další návštěvě.

              

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.