Živé vysílání

09:00 Správy
(vysílá slovenská redakce)
09:15 Piesne
(vysílá slovenská redakce)
11:00 Správy
(vysílá slovenská redakce)
11:10 Supermarket do dvanástej (informačný magazín)
(vysílá slovenská redakce)
12:00 Přehled pořadů

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Neviditelný motor


13. Život z Ducha

Už víme, kdo je Duch svatý. Život, který s ním můžeme zakoušet je někdy podobný starým bájím a mýtům. Nevím jak jinak představit život v nadpřirozené realitě. Najednou se naše přemýšlení dostane do neviditelné roviny. Jak napsal spisovatel Exupéry:" Co je důležité je očím neviditelné." Jak vidět lásku, Boha? Jen skrze plody, které nesou.

 

 

A díky Duchu svatému získáme otevřené oči a komunikační kanál s Bohem samotným. Zvýší se citlivost na Boží jednání. Pokud dáme prostor Duchu svatému, tak získáme citlivost k činnostem a věcem, které se nelíbí Bohu. Slyšel jsem příběh podnikatele, který podváděl na daních, ale jakmile se obrátil k Bohu čelem, věděl, že další daňové přiznání bude vyplňovat poctivě. Pokud žijete s Bohem, určitě poznáte, že hřešíte. Duch svatý vám začne bránit v dělání špatností. Nebo vám v případě potřeby vysvětlí, co je potřeba. Také jsem zmiňoval, že skrze Ducha svatého se děly v době apoštolské divy a zázraky. Jenže Duch svatý nikam nezmizel, stále je zde v životech křesťanů a stále může tvořit nové a podivuhodné věci. Velký zázrak je například i to, že se člověk obrátí ke Kristu. Zkuste se vzdát své minulosti a svěřit svůj život někomu jinému. Není to jednoduché, ale stojí to za to! Pokud jste to sami zažili, tak asi rozumíte. A pokud jste to nezakusili, tak se modlím, aby vám Duch svatý otevíral oči a srdce, a mohli jste vidět jasně. A také vám vyprošuji odvahu, až uslyšíte jeho volání, abyste neutekli, ale chtěli zjistit, jaký Bůh doopravdy je. Zalistujte si Biblí, a podívejte se na něj, nebo se zeptejte nějakého křesťana.
Zpět k Duchu svatému, stojí totiž i za texty Bible samotné. Ne že by ji sám napsal, napsali ji lidé, ale všichni s ním měli vztah a naslouchali mu. Pokud slovům Bible nerozumíte, poproste někoho, kdo Boha zná, aby vám je vysvětlil. Nebo ještě lépe řekněte svou prosbu Duchu svatému sami. On už vám vše potřebné vysvětlí. V životě s ním se tedy dovíte tajemství, která Bůh do svého slova ukryl. Nezapomeňte, že to důležité je přirozenému zraku skryté.
Další co v životě z Ducha zakusíte je mluvení o Bohu. Určitě to ze začátku nebude kázání někde na stadionu, ale když se učíte mluvit také neskládáte hned na začátku trojjazyčné básně. Moje první svědectví o Bohu bylo prosté "jo", při otázce jestli tomu křesťanství věřím. A dnes mohu psát tyto úvahy. I to je dílo Božího Ducha. Pokud půjdeme ještě dál, jsou tu i tací, kteří se o Bohu nebáli mluvit i při pronásledování a výhružkách. Za příklad nám mohou být apoštolové, nebo Mistr Jan Hus. Aby se jim nic nestalo, stačilo, aby přestali mluvit o Bohu, ale oni stále dál vyprávěli o velikých Božích činech, nebo hájili Boží pravdu. Časem, když projdete Boží školou a proměnou mysli nepůjde mlčet. Najednou se s přáteli začnete dělit o naději, radost a pokoj. Odvážnější vykročí i za neznámými lidmi.
Je ještě mnoho, co říci k životu z Ducha. Jenže na popis jsou všechna slova krátká, platí o něm to samé, co o Bohu Otci a Ježíši. V mnohém nás převyšuje, je potřeba jej poznat osobně, mít s ním vlastní vztah a zkušenost. Pro začátek se alespoň zeptejte někoho, kdo jej do svého života pozval. On už vám řekne více. A nebojte se, takového člověka určitě poznáte.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.