Playlist

Živé vysílání

12:05 Písničky
12:15 Čtení na pokračování
Jan Ámos Komenský: Labyrint světa a ráj srdce (17/17)
13:00 Rozmarýna
Paliativní péče (R)
14:05 Písničky na přání
15:00 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Kopání studní


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Pohled do zákulisí

V pořadu Průsečíky se věnujeme umělé inteligenci, která dnes stojí v zákulisí mnoha nástrojů používaných v běžném životě. V jubilejním padesátém dílu se autoři rozhodli přiblížit nám jiné zákulisí – ukázat, jak vzniká samotný pořad Průsečíky. Dají nám nahlédnout do technického zpracování pořadu, obsahové přípravy i toho, co osobně při tvorbě pořadu prožívají a co si od něj slibují. Nalaďte si tento netradiční díl v úterý 3. listopadu v 11:15 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Moderování internetových diskuzí

I v moderování internetových diskuzí si umělá inteligence našla své pevné místo a nahradila úmornou a těžce zvladatelnou práci člověka. Ale stejně jako všude jinde i zde má její nasazení svá pro i proti. O nich hovoří 10. listopadu v relaci Průsečíky Petr Matoušek a Marián Možucha.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.