• S nadějí do každého dne
Playlist

Živé vysílání

20:45 Písničky
21:00 Kudy kam
Přítomné nebezpečí nebo budoucí hrozba?
22:00 Concertino
Johannes Brahms, Jean l´Heritier, Antonio Vivaldi (R)
23:00 Písničky
23:15 Čtení na pokračování
Snubní prsten za život (13/18) (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Výmluvy


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Umělá inteligence v soudnictví

Bude soudní systém spravedlivější, když se do něj nasadí umělá inteligence, nebo tato technologie nedokáže překonat lidskou porušenost? I tuto otázku bude otevře relace Průsečíky mířící do oblasti soudnictví. Pořad Petra Matouška a Mariána Možuchy je připraven na 19. ledna na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Umělá inteligence v legislativě

Bůh dokázal shrnout své zákony do zapamatovatelného počtu slov, zatímco vyhláška Evropské unie o tvaru prodávaných okurek má několik desítek tisíc slov. Debata Petra Matouška a Mariána Možuchy o využití umělé inteligence v legislativě se dotkne i otázky, jestli nám umělá inteligence může pomoci odstranit tuto zkostnatělost našich zákonů. Průsečíky naladíte v úterý 26. ledna dopoledne.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.