Playlist

Živé vysílání

04:15 Modlitby podle Bible
Předvelikonoční (1) (R)
04:45 Písničky
05:00 Uši k duši
Listování: Soren Kierkegaard (1): Životopis (R)
05:15 Písničky
05:30 KOMPAS
Šalomoun (69): Šalomoun a Jób (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Jaká to podivná postní doba


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Velký bratr tě sleduje

S bezpečnostními kamerami se setkáváme na každém kroku a jejich počet se neustále zvyšuje. Zvyšují naše bezpečí nebo se stávají nástrojem Velkého bratra, který chce vědět o každém našem kroku? Spojení umělé inteligence s kamerovými systémy komentují v Průsečících od 11:15 v úterý 31. března Marián Možucha a Petr Matoušek.

Vytisknout E-mail

Svět filmu

"Jako by to bylo skutečné" - takové možnosti nabízí umělá inteligence při vytváření filmových scén, které vznikají více v počítačovém studiu než při reálném natáčení. Je to dobře, když dokážeme vytvořit fikci, která se dokonale tváří jako realita, nebo to může sebou přinášet i některá závažná rizika? O světě filmu hovoří v Průsečících Petr Matoušek a Marián Možucha v úterý 7. dubna dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Satelity

Počítat demonstranty, vojenskou techniku, predikovat vývoj požárů, identifikovat ekologické katastrofy, objevovat archeologická naleziště, určovat jaká bude úroda, počasí nebo přečíst nápis na zápalkách, které někdo drží v ruce - to jsou jen některé z možností současných satelitů nad naší planetou, které jsou ve spojení s umělou inteligencí. V čem jsou užitečné a v čem nebezpečné, o tom hovoří v Průsečících Petr Matoušek a Marián Možucha. Nalaďte si v 9:30 14. dubna na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.