Živé vysílání

21:30 Světem Bible
Přísloví 25,1-28
22:00 Na sobotní frekvenci Proglasu
Z dobré vůle (R)
23:15 Bohoslužba
Spaseni nadějí (R)
00:00 Přehled pořadů
00:05 Světem Bible
Přísloví 24,1-34 (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Spojení


Zrcadlo

images/porady/zrc.jpg

Vědecké důkazy a diskurzy, nepopiratelně ukazující na Stvořitele a jeho dokonalý plán spásy světa ve fiktivních rozhovorech profesora a jeho žáka 

Vysílací časy: čtvrtek 7:30 / repríza: sobota 11:15 / noční repríza: úterý 3:00 / premiéra na Radiu Proglas: středa 9:15
Stopáž: 15 minut
Autor: Dave Fischer
Hovoří: Pavel Hromádka, Daniel Zeman
Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

Pravda pod mikroskopem (110): Co udělá z pouhé myšlenky myšlenku vědeckou?

Hypotézy byly vždy motorem vědeckého poznání. Někdy ty nejbláznivější vedly právě k těm největším objevům. Přesto se objevuje názor, že některé hypotézy by měly být z oblasti vědy vyloučeny. O jaké se jedná a proč je o to takový zájem nám v seriálu Pravda pod mikroskopem vysvětlí profesor se svým studentem. Poslouchejte v relaci Zrcadlo ve středu 15. srpna dopoledne na Radiu Proglas a Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Pravda pod mikroskopem (111): Co si Stephen Hawking myslel o Bohu

Letos v březnu zemřel významný vědec, ale také neobyčejný člověk, který nepodlehl beznadějné prognóze zákeřné nemoci, která ho postihla ve 21 letech. Řeč je o Stephenu Hawkingovi, na jehož život, dílo i vztah k víře se zaměří seriál Pravda pod mikroskopem. Poslouchejte v relaci Zrcadlo od středy 22. srpna dopoledne na Radiu Proglas i Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Pravda pod mikroskopem (112): Když vědec mluví nevědecky

Stephenu Hawkingovi se podařilo objasnit nám mnohé o našem vesmíru, přesto jeho mysl sžírala otázka, na kterou byl jeho vědecký mozek krátký. O jeho hledání odpovědi na otázku "Proč vznikl vesmír?" můžete poslouchat seriálu Pravda pod mikroskopem. V relaci Zrcadlo uvádíme ve středu 29. srpna po 9:15 na Radiu Proglas a Rádiu 7. Reprízy pořadu uslyšíte ve čtvrtek 30. srpna ráno a v sobotu 1. září po 11:15 jen na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.