• Nalaďte se
Playlist

Živé vysílání

00:00 Přehled pořadů, písničky
00:15 Světem Bible
Matoušovo evangelium 12,30–50 (R)
00:45 Písničky
01:00 Momentky
(R)
02:00 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Boží vkus


Večer pod lampou

images/porady/lampa.png

Čtení z náročnějších, nebeletristických knih – apologetických, historických a vzdělávacích spisů autorů současných i léty prověřených

Vysílací časy: pátek 21:00 / repríza sobota 14:00 / noční repríza: čtvrtek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Co s penězi (1/2)

Co s penězi? Tuhle otázku si klademe, ať už jich máme dostatek anebo se nám jich nedostává. Na majetek nemáme spoléhat, ale nemusíme jej ani zatracovat - Bible nás vybízí k činorodosti a ke štědrosti. Jak je to ale s půjčováním, ručením, poctivostí, daněmi anebo třeba s finanční soběstačností církve? V 15 krátkých kapitolách knížky Co s penězi vede její autor Dan Drápal k biblickému pohledu na hospodaření a finance. První část čtení této knihy přináší relace Večer pod lampou  v pátek 9. dubna večer na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Co s penězi (2/2)

Co s penězi? Prostou otázku má ve svém záhlaví nová knížka vydavatelství KMS, které tak do světa vypustilo obsahem sice nevelký, ale o to důležitější spis Dana Drápala. Víte, jak se Bible dívá na půjčování peněz, na dluhy a splácení, co si myslí o poctivosti a třeba daních? Už podruhé vás zveme k poslechu v pořadu Večer pod lampou 16. dubna po 21 hodině.

Vytisknout E-mail

Komenský mu říkal synu (1/3)

Večer pod lampou na Rádiu 7 zve tentokrát k poslechu čtení z knihy Hany Hlouchové "Komenský mu říkal synu", ve které vykresluje portrét může, který téměř celý svůj život prožil vedle Komenského a byl skutečně jeho pravou rukou. Postupně nahlédneme nejen některá historická fakta, ale také se zaposloucháme do čtení písemností Petra Figula Jablonského, Komenského i dalších významných mužů 17. století. K poslechu jste zváni 23. dubna večer.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.